Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/hdp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bti/public_html/hdp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Świąteczna karta debetowa kredytowa a płatnicza | Kredyt gotówkowy na święta 2017

Opinie o karcie kredytowej payback z wyświetlaczem

Kart kredytowych w polskich kieszeniach wciąż przybywa. Dawniej posiadanie karty kredytowej związane było z zamożnością danej osoby. Obecnie każdy może posiadać kartę kredytową, nawet jeśli jego miesięczne zarobki nie przekraczają 700 zł.

Czym jest karta kredytowa (nie mylić z kartą płatniczą!)? To karta, z linią kredytową, czyli taka, dzięki której możesz dokonać zakupu nawet w momencie, kiedy na twoim koncie jest debet, tzn. środki finansowe, które się na nim znajdują, nie są w stanie pokryć twojego wydatku. Wysokość linii kredytowej jest zależna przede wszystkim od twoich miesięcznych dochodów.

Warto wiedzieć, że…

Karta kredytowa jest niezależna wobec konta osobistego, w związku z czym nie musisz mieć otwartego konta w danym banku, aby móc ubiegać się w nim o przyznanie karty kredytowej.

Tak jak i wszystko inne, tak i karta kredytowa posiada zarówno zalety, jak i wady. Najpierw zalety – przede wszystkim posiadając kartę kredytową jesteś wypłacalny, nawet jeśli na twoim koncie nie ma dostępnych żadnych środków finansowych, tak więc, kiedy w portfelu pusto to często właśnie ona przychodzi z pomocą. Trzeba jednak korzystać z niej rozważnie, ponieważ banki chętnie rozdają karty kredytowe, na które nakładają wysokie oprocentowanie i chociażby jeden dzień zwłoki ze spłatą, a doliczane są bardzo wysokie odsetki.

Każdy bank swoim klientom oferuje kilka rodzajów kart kredytowych. Aby wybrać odpowiednią dla siebie kartę musisz zastanowić się, co jest dla ciebie najważniejsze, tzn. czy wolisz kartę z niskim oprocentowaniem, taką, która posiada długi okres spłaty, czy też zależy ci na rabatach do sklepów (partnerska karta kredytowa). Jeśli nie jesteś do końca zdecydowany, warto jest skorzystać z usług doradcy finansowego.

Które karty są najlepsze?

Najczęściej polecane są dwie:

1.      Karta MasterCard Gold z limitem kredytowym wahającym się od 2000 nawet do 40 000 zł i programem bonusowym – liczne rabaty w wybranych sklepach, zwrot 1% wartości całego kredytu oraz 5% wartości zakupów w wybranych sklepach.

2.       Karta kredytowa w banku Citi Handlowy, która posiada szeroką ofertę zniżek.