Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/hdp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bti/public_html/hdp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Umowa kredytowa - wnoszenie zastrzeżeń | Kredyt gotówkowy na święta 2017

Kredytowa umowa – na co zwracać uwagę?

Umowa kredytowa – bez niej żaden kredyt nie mógłby dojść do skutku, to ona bowiem określa warunki, których zobowiązuje się przestrzegać bank i kredytobiorca, to w niej jest zawarta kwota pożyczki oraz to ona wreszcie określa termin spłaty.

Umowa kredytowa jest zawsze pisemna – musi zawierać informacje (obok kwoty, terminu, stron umowy i oprocentowanie), wśród których najważniejsze są te na temat: obowiązków i praw, które będą obowiązywać podczas relacji kredytobiorca-kredytodawca, termin ewentualnego wypowiedzenia umowy przez jedną ze stron, cel, na który są przeznaczone pieniądze z kredytu oraz formy zabezpieczenia prawnego danego kredytu.

Pamiętaj, że podpisując umowę zgadzasz na wszystkie zawarte w niej punkty (których nie będziesz mógł później zmienić), dlatego przed podpisaniem dobrze się z nią zapoznaj.

Poniżej znajdziesz kilka informacji, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas czytania.

  1. Ważne, abyś przyjrzał się tabeli prowizji i opłat. Sprawdź, czy nie ma tam jakichś dodatkowych obciążeń finansowych (jeśli zamierzasz zmienić walutę kredytu bądź zamierzasz go wcześniej spłacić, napisz odpłatny aneks do umowy).
  2. Zwróć też uwagę na marżę banku oraz oprocentowanie kredytu (poszukaj, w jaki sposób jest ono liczone).
  3. Przejrzyj załączniki do umowy – czasami informacje tam zawarte przenoszone są do regulaminu (z tym, że regulamin można w każdej chwili zmienić, natomiast umowy niestety nie).
  4. Zwróć uwagę, czy raty, które będziesz spłacać, są równe, czy też malejące.
  5. Sprawdź, czy umowa zezwala na karencję, czyli zawieszenie miesięcznych rat.

Zawarte powyżej wskazówki mają pomóc potencjalnemu kredytobiorcy i otworzyć mu oczy na zagrożenia, czyhające na niego ze strony banku. W dzisiejszych czasach większość umów podpisywana jest w pośpiechu, w związku z czym mogą później wyniknąć pewne nieporozumienia. Żebyś nie czuł się oszukanym, wystarczy, jeśli przed podpisaniem umowy kredytowej, dokładnie ją przeczytasz (natomiast w razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultować się z doradcą kredytowym).